Lymfa - očista LymfySlezina je centrem, které pomáhá filtrovat a odstraňovat z těla veškeré toxiny. Denně přijímáme v potravinách veliké množství barviv, konzervantů, nadměrně solíme i sladíme. To vše se promítá v narušeném a přetíženém imunitním systému. Lymfatické cesty prochází celým tělem a pomáhají odstraňovat negativní dopad chemických látek, hormonů a dalších prvků. Na bezchybnou funkci sleziny a lymfy však nemůžeme spoléhat automaticky. Vnitřní systém lehkomyslně přetěžujeme, a pokud dojde k dlouhodobému přetížení, mohou se objevit i výrazné zdravotní potíže.

Často se objevuje potravinová nesnášenlivost, ekzémy, vyrážky, ale také problémy s otékáním končetin, vysokým tlakem nebo astma. Kontrolkou špatné funkce lymfatického systému je i vlastní pocit nepohody, nespavosti.

Ve velké míře můžeme vlastnímu tělu pomoci lépe pracovat a vyvarovat se špatným návykům.

Důležitým bodem je vyvážená strava, dostatek vitamínů, minerálů i vlákniny. Ideálně v přirozené a lehce stravitelné podobě. Důležitý je i dostatečný pitný režim, kde zásadně upřednostňujeme pramenitou vodu nebo čaje. Slazené nápoje nebo alkohol prokazují našemu tělu medvědí službu.

Zásadní je i pozitivní přístup k životu, řešení problémů a vyvarování se stresu. Pravidelný pohyb, rekreační sport nebo dlouhé procházky výrazně napomůžou lepší funkci metabolismu, psychické i fyzické kondici. Příjemné jsou i masáže, které cíleně uvolní namáhané svalové skupiny. Speciální masáže podpoří proudění lymfy, uvolní blokované cesty.

Prospěšná je i řízená detoxikace organismu. Existuje řada prostředků i metod od zásadní očisty tlustého střeva a navázání toxinu pomocí solného roztoku, až po několikadenní půsty nebo diety.